11-02-2015 10:45:09 - DDS SP v.3.14.3.1

RESULTATLISTE
Ø-Stævne for Sjælland & Ørene 2015

 

 

 

 

Holdkonkurrence: Forenings hold Cal 22

 

 

1P

Ballerup Skf.

 

106625

Alexander Petersen

Klasse: BK1

200/15

69703

Bent Kruse

Klasse: ÅK1

200/12

76771

Joachim Espersen

Klasse: J1

200/12

32378

Kim Laurberg

Klasse: 1

195/05

Total

795/44

2P

Korsør Skytteforening

 

112110

Jonathan Lohse

Klasse: BK1

200/11

 

84121

Dorthe Kappel

Klasse: ÅK1

200/09

 

94411

Mathias Nielsen

Klasse: J1

199/11

 

90556

Mathilde Boas Larsen

Klasse: ÅK1

189/06

 

Total

788/37

 

 

 

3P

Ravnsborg Skytteforening

 

110239

Xenia Munch Kjær Rasmussen

Klasse: BK1

200/10

 

53738

Martin Villadsen

Klasse: ÅK1

200/11

 

90666

Magnus Vesterlund Gustafsen

Klasse: J2

199/11

 

53860

Birgitte Nielsen

Klasse: 2

186/02

 

Total

785/34

 

 

 

4

Stege Ndr. Skytteforening 1

 

55275

Anne B. Bertelsen

Klasse: ÅK1

197/07

 

82817

Rasmus Gammeljord

Klasse: J1

197/06

 

53091

Line N. With

Klasse: 1

195/05

 

55133

Peter Hansen

Klasse: 1

190/03

 

Total

779/21

 

 

 

5

Ornebjerg Skytteforening

 

104891

Martin Elnebo

Klasse: ÅK1

198/05

 

100365

Natashia Hansen

Klasse: J1

196/05

 

107878

Katrine Kræsing

Klasse: BK1

195/06

 

55571

Birthe Holm Thomsen

Klasse: 2

189/03

 

Total

778/19

 

 

 

6

Helsinge Skytte- & IF

 

104700

Nicklas Pries

Klasse: BK1

200/15

 

106535

Simon Jensen

Klasse: J1

196/04

 

104699

Henning Pries

Klasse: ÅK2

195/06

 

64579

Thomas Møllegaard

Klasse: 3

184/03

 

Total

775/28

 

 

 

7

Stege Ndr. Skytteforening 2

 

92288

Anders Danielsen

Klasse: ÅK2

195/06

 

55168

Line P. Bertelsen

Klasse: UNG

189/06

 

55222

Jacob Nielsen

Klasse: 2

189/01

 

55178

Lars Nøhr

Klasse: 2

188/04

 

Total

761/17

 

 

 

8

Stege Ndr. Skytteforening 3

 

104892

Søren Gammeljord

Klasse: ÅK2

190/02

 

55090

Børge Pehrson

Klasse: ÅK2

186/02

 

55123

Preben Villadsen

Klasse: 2

180/02

 

55163

Louise Nøhr

Klasse: UNG

175/00

 

Total

731/06

 

 

 

 

 

Individuelle resultater:

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK1

 

1G

104700

Nicklas Pries

18-035 Helsinge Skytte- & IF

200/15    200/11    400/26

 

2S

111942

Kasper Hansen

18-055 Blovstrød SG&I

200/12    200/13    400/25

 

3S

106625

Alexander Petersen

17-373 Ballerup Skf.

200/15    200/10    400/25

 

4

112110

Jonathan Lohse

17-003 Korsør Skytteforening

200/11    200/11    400/22

 

5

113898

Kevin Rej

23-008 Ravnsborg Skytteforening

200/07    200/14    400/21

 

6

108974

Kamilla Jacobsen

23-040 Kongsted Skytteforening

200/10    200/08    400/18

 

7

113189

Marie Fogh

17-043 Glumsø Skytteforening

200/10    200/07    400/17

 

8

112155

Andreas Andersen

17-003 Korsør Skytteforening

199/10    200/15    399/25

 

9

110384

Lasse Hansen

25-009 Østerlars Skytteforening

200/13    199/12    399/25

 

10

112871

Anton Jørgensen

23-001 Nykøbing F. Skytteforening

200/11    199/12    399/23

 

11

109282

Simone Lindhardt Carlsen

23-001 Nykøbing F. Skytteforening

200/13    199/10    399/23

 

12

90829

Jonas Olsen

17-005 Tølløse Skytteforening

200/10    199/09    399/19

 

13

104564

Max Franke

18-044 Søllerød Skytteforening

200/11    199/08    399/19

 

14

105095

Frederik Christensen

17-033 Svinninge Skytteforening

200/09    199/09    399/18

 

15

105094

Katrine Christensen

17-033 Svinninge Skytteforening

200/06    199/10    399/16

 

16

110396

Frida Vangsgaard

17-037 Tuse Skytteforening

198/08    200/09    398/17

 

17

108973

Tobias Ellehøj

23-040 Kongsted Skytteforening

199/09    199/14    398/23

 

18

93321

Mikkel Bülow

23-001 Nykøbing F. Skytteforening

199/08    199/10    398/18

 

19

100140

Mette Hansen

23-040 Kongsted Skytteforening

199/06    199/11    398/17

 

20

106369

Emma Nørholm Koch

23-001 Nykøbing F. Skytteforening

199/10    199/07    398/17

 

21

114967

Alexander Prip

17-003 Korsør Skytteforening

199/07    199/08    398/15

 

22

110239

Xenia Munch Kjær Rasmussen

23-008 Ravnsborg Skytteforening

200/10    198/09    398/19

 

23

104316

Katrine Frandsen

17-033 Svinninge Skytteforening

198/08    199/12    397/20

 

24

94413

Signe Degn

17-074 Gimlinge SG&I

198/12    199/05    397/17

 

25

107498

Christine Hansen

23-022 Vestfalster Skytteforening

199/06    198/04    397/10

 

26

109976

Anders Klitsgaard Hansen

18-003 Frederikssund IF 1864

197/08    199/08    396/16

 

27

83692

Victoria Hansen

18-003 Frederikssund IF 1864

199/14    197/06    396/20

 

28

112944

Natalie Mary Matwich

18-035 Helsinge Skytte- & IF

199/07    197/06    396/13

 

29

114217

Marcus Bredgaard

18-026 Ramløse IF Skydning

196/08    199/11    395/19

 

30

114962

Lukas Lorentzen

17-037 Tuse Skytteforening

197/07    198/10    395/17

 

31

101867

Jacob Erholt

18-003 Frederikssund IF 1864

198/05    197/08    395/13

 

32

108564

Gustav Andersen

17-037 Tuse Skytteforening

197/07    197/09    394/16

 

33

109104

Sebastian Kristensen

17-003 Korsør Skytteforening

197/07    197/07    394/14

 

34

110565

Kamilla Jensen

17-074 Gimlinge SG&I

197/08    195/04    392/12

 

35

107878

Katrine Kræsing

23-003 Ornebjerg Skytteforening

195/06    195/02    390/08

 

36

115463

Oliver Hamborg

18-019 Søborg SG&I

194/06    195/04    389/10

 

37

105675

Victor Milter Jensen

18-003 Frederikssund IF 1864

191/05    197/07    388/12

 

38

108975

Rasmus Caspersen

23-040 Kongsted Skytteforening

194/03    194/10    388/13

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK2

 

1G

115499

Johanne Koch

23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening

199/08    200/11    399/19

 

2S

118509

Karina Nielsen

23-008 Ravnsborg Skytteforening

200/08    198/06    398/14

 

3B

115047

Petrea Latsch

23-012 Tingsted Skytteforening

197/07    200/11    397/18

 

4

115406

Mads Pehrson

23-001 Nykøbing F. Skytteforening

199/07    198/12    397/19

 

5

107587

Megan Larsen

18-003 Frederikssund IF 1864

199/10    198/06    397/16

 

6

109815

Puk Nimgaard Hallbjørnsson

23-040 Kongsted Skytteforening

197/03    199/04    396/07

 

7

119919

Louise Eriksen

23-008 Ravnsborg Skytteforening

199/09    197/09    396/18

 

8

107588

Natalie Larsen

18-003 Frederikssund IF 1864

200/11    196/08    396/19

 

9

117687

Caroline Andersen

18-019 Søborg SG&I

197/07    198/12    395/19

 

10

118507

Cindie Friis Badenski

23-008 Ravnsborg Skytteforening

198/04    197/07    395/11

 

11

100110

Maria Graversen

17-318 Fløng-Hedehusene Skf.

195/06    199/08    394/14

 

12

102283

Isabel Boesen

23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening

195/09    199/04    394/13

 

13

103957

Andreas Jørgensen

23-040 Kongsted Skytteforening

197/04    197/06    394/10

 

14

115684

Kevin Hagberg

17-369 Køge Skf.

197/08    196/07    393/15

 

15

115055

Marie Koch

23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening

196/04    195/08    391/12

 

16

118601

Thomas Lauritsen

17-369 Køge Skf.

196/06    194/08    390/14

 

17

109939

Kristian Nielsen

23-026 Nr. Alslev Skytteforening

192/04    197/07    389/11

 

18

114504

Laurine Wolmer Petersen

17-409 Nykøbing Skytteforening

195/07    194/02    389/09

 

19

102291

Kristian Boesen

23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening

193/05    195/07    388/12

 

20

110579

Tobias Rohde

17-074 Gimlinge SG&I

194/02    194/07    388/09

 

21

105096

Emil Christensen

17-033 Svinninge Skytteforening

195/05    193/07    388/12

 

22

106878

Jeppe Jørgensen

17-003 Korsør Skytteforening

195/03    193/06    388/09

 

23

106657

Bjørn Gerlykke Dohn

18-026 Ramløse IF Skydning

191/05    196/07    387/12

 

24

114460

Martin Mortensen

17-074 Gimlinge SG&I

196/04    191/05    387/09

 

25

111511

Patrick Gundersen

18-026 Ramløse IF Skydning

194/04    191/02    385/06

 

26

98276

Thomas Hansen

17-074 Gimlinge SG&I

195/07    190/02    385/09

 

27

108971

Jannik Grouleff

23-040 Kongsted Skytteforening

192/03    192/05    384/08

 

28

55409

Nikolaj Overgaard

23-003 Ornebjerg Skytteforening

191/05    192/06    383/11

 

29

96259

Villiam Hansen

18-003 Frederikssund IF 1864

188/03    194/05    382/08

 

30

107220

Emil Havn

21-353 Kjøbenhavns Skytteforening

190/02    192/03    382/05

 

31

115468

Kaya Pedersen

25-010 Svaneke Skytteforening

188/04    193/05    381/09

 

32

106476

Sebastian L Hauge

21-353 Kjøbenhavns Skytteforening

185/02    185/02    370/04

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK3

 

1G

118540

Mia Toxværd

18-025 Melby Skytteforening

197/04    196/04    393/08

 

2S

116877

Daniel Lyakhovich

21-353 Kjøbenhavns Skytteforening

198/05    195/07    393/12

 

3B

117411

Josefine Woller

17-043 Glumsø Skytteforening

195/04    195/06    390/10

 

4

117692

Lea Linda Bejning Andersen

18-019 Søborg SG&I

193/03    195/06    388/09

 

5

119972

Frederik Brydensholt Sørensen

18-035 Helsinge Skytte- & IF

193/03    194/02    387/05

 

6

114856

Sebastan John Vagg

21-360 Københavns Amts Skyttelaug

193/06    192/05    385/11

 

7

118008

Anastasia Mogensen

17-409 Nykøbing Skytteforening

192/04    192/03    384/07

 

8

118782

Thor Kjelsmark

18-026 Ramløse IF Skydning

194/08    190/00    384/08

 

9

115454

Malte Jensen

23-003 Ornebjerg Skytteforening

193/02    190/05    383/07

 

10

119359

Mads Beyer Jensen

17-074 Gimlinge SG&I

191/04    191/03    382/07

 

11

115928

Maibrit S. Hansen

25-011 Østermarie Skytteforening

191/03    191/03    382/06

 

12

119749

Aliya Bakthir

17-074 Gimlinge SG&I

193/02    188/02    381/04

 

13

117103

Keen Brudelykke

17-043 Glumsø Skytteforening

190/01    189/03    379/04

 

14

119167

Thor Hansen

17-003 Korsør Skytteforening

186/00    192/04    378/04

 

15

115457

Kasper Overgaard

23-003 Ornebjerg Skytteforening

189/01    187/02    376/03

 

16

114965

Noah Folsing

17-037 Tuse Skytteforening

188/02    186/03    374/05

 

17

119357

Kristian Frandsen

17-074 Gimlinge SG&I

187/02    185/02    372/04

 

18

106477

Marcus A Hauge

21-353 Kjøbenhavns Skytteforening

177/01    188/03    365/04

 

19

118798

Maria Larsen

18-026 Ramløse IF Skydning

184/01    175/00    359/01

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK4

 

1G

120122

Melika Andersen

23-008 Ravnsborg Skytteforening

194/05    197/06    391/11

 

2S

118523

Lotte Herløv Nielsen

23-040 Kongsted Skytteforening

196/06    193/06    389/12

 

3B

119968

Hjalte D. Kinov

17-033 Svinninge Skytteforening

195/10    191/00    386/10

 

4

120509

Frederik Frederiksen

18-003 Frederikssund IF 1864

190/04    193/07    383/11

 

5

120185

Mikkel R.R. Hansen

23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening

190/02    192/03    382/05

 

6

119967

Rasmus K. Larsen

17-033 Svinninge Skytteforening

187/04    193/04    380/08

 

7

117245

Gustav Andersen

23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening

191/04    185/02    376/06

 

8

120268

Bertram Espensen

18-003 Frederikssund IF 1864

191/01    181/03    372/04

 

9

120508

Oliver Magnussen

18-003 Frederikssund IF 1864

190/03    181/01    371/04

 

10

120362

William Nielsen

17-003 Korsør Skytteforening

181/02    188/02    369/04

 

11

117928

Oliver Jensen

23-026 Nr. Alslev Skytteforening

183/02    186/02    369/04

 

12

120454

Marcus Gudberg Ipsen

25-002 Klemensker Skytteforening

183/02    182/01    365/03

 

13

120448

Elisabeth Andersen

17-074 Gimlinge SG&I

183/01    181/01    364/02

 

14

120478

Mathias Kaiser

25-001 Rønne Skytteforening

184/02    180/02    364/04

 

15

119293

Boas Køller Hansen

25-011 Østermarie Skytteforening

182/03    181/03    363/06

 

16

119752

Andi Frimark

17-074 Gimlinge SG&I

185/01    177/00    362/01

 

17

117929

Laura Brita Nielsen

23-026 Nr. Alslev Skytteforening

176/00    182/02    358/02

 

18

120269

David Bøgeskov Hansen

18-003 Frederikssund IF 1864

184/01    172/00    356/01

 

19

109057

Hannibal M. B Jarner

21-360 Københavns Amts Skyttelaug

169/00    158/00    327/00

 

20

120507

Lars Illum Andersen

18-003 Frederikssund IF 1864

163/02    158/01    321/03

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab J1

 

1G

76771

Joachim Espersen

17-373 Ballerup Skf.

200/12    200/06    400/18

 

2S

111722

Line Munk-Knudsen

23-008 Ravnsborg Skytteforening

199/10    200/09    399/19

 

3B

101459

Mikkel Larsen

17-037 Tuse Skytteforening

200/13    199/11    399/24

 

4

101866

Peter Erholt

18-003 Frederikssund IF 1864

199/11    199/15    398/26

 

5

85447

Ditte Skov

17-003 Korsør Skytteforening

199/09    199/06    398/15

 

6

85611

Sofie Bruun-Jensen

17-037 Tuse Skytteforening

198/12    199/13    397/25

 

7

98646

Tine Sørensen

17-033 Svinninge Skytteforening

198/11    199/05    397/16

 

8

94411

Mathias Nielsen

17-003 Korsør Skytteforening

199/11    198/12    397/23

 

9

75089

Marcus G. Poulsen

17-373 Ballerup Skf.

200/09    197/08    397/17

 

10

115167

Camilla Juul Møller

18-055 Blovstrød SG&I

197/11    199/12    396/23

 

11

106793

Anna T. Pedersen

17-033 Svinninge Skytteforening

198/08    198/09    396/17

 

12

100365

Natashia Hansen

23-003 Ornebjerg Skytteforening

196/05    199/05    395/10

 

13

82817

Rasmus Gammeljord

23-035 Stege Ndr. Skytteforening

197/06    198/08    395/14

 

14

106535

Simon Jensen

18-035 Helsinge Skytte- & IF

196/04    198/09    394/13

 

15

82582

Malene Svendsen

17-043 Glumsø Skytteforening

198/08    196/02    394/10

 

16

93330

Cecilie Rasmussen

17-003 Korsør Skytteforening

196/05    197/06    393/11

 

17

99457

Dennis Hansen

23-022 Vestfalster Skytteforening

198/07    195/04    393/11

 

18

103908

Marcus Sehested

23-003 Ornebjerg Skytteforening

196/08    195/07    391/15

 

19

103614

Benjamin Graves

17-409 Nykøbing Skytteforening

193/04    197/04    390/08

 

20

91087

Sixten Franke

18-044 Søllerød Skytteforening

192/05    197/07    389/12

 

21

80641

Erika Frandsen

17-033 Svinninge Skytteforening

195/08    192/05    387/13

 

22

106544

Silas Nielsen

17-037 Tuse Skytteforening

190/05    195/06    385/11

 

23

104230

Emil A. Frank

17-033 Svinninge Skytteforening

188/04    194/02    382/06

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab J2

 

1G

99280

Emil Egelund Petersen

23-003 Ornebjerg Skytteforening

199/08    200/06    399/14

 

2S

102943

Andreas Jakobsen

23-003 Ornebjerg Skytteforening

200/11    199/06    399/17

 

3B

101228

Philip Petersen

23-008 Ravnsborg Skytteforening

198/07    200/08    398/15

 

4

83686

Andreas Madsen

23-008 Ravnsborg Skytteforening

199/08    199/05    398/13

 

5

90666

Magnus Vesterlund Gustafsen

23-008 Ravnsborg Skytteforening

199/11    196/06    395/17

 

6

110414

Marius Christensen

17-332 Kirke Hyllinge Skf.

195/05    199/07    394/12

 

7

100019

Patrick Schønberg

17-373 Ballerup Skf.

198/06    195/06    393/12

 

8

99341

Julie Schæffer

23-008 Ravnsborg Skytteforening

195/04    197/09    392/13

 

9

102322

Line Egesø Bagger

18-040 Dauglykke Skytteforening

195/05    197/07    392/12

 

10

112109

Mikkel Knudsen

25-001 Rønne Skytteforening

197/10    195/08    392/18

 

11

115056

Mikkel Nielsen

23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening

192/05    198/11    390/16

 

12

108062

William Rindsø

17-317 Ishøj Skf.

194/03    196/06    390/09

 

13

112215

Amalie Holm

23-044 Faxe Skytteforening

197/06    193/04    390/10

 

14

105728

Mathilde Pedersen

18-040 Dauglykke Skytteforening

193/03    196/06    389/09

 

15

111896

Mathias Juul

18-055 Blovstrød SG&I

195/04    194/10    389/14

 

16

94009

Gustav Larsen

17-074 Gimlinge SG&I

193/05    195/06    388/11

 

17

69410

Laura Graversen

17-318 Fløng-Hedehusene Skf.

194/05    194/05    388/10

 

18

103735

Magnus Nielsen

17-033 Svinninge Skytteforening

194/07    193/02    387/09

 

19

72629

Simon Færregaard

23-003 Ornebjerg Skytteforening

193/04    191/06    384/10

 

20

104721

Peter H. Nielsen

23-040 Kongsted Skytteforening

193/03    191/01    384/04

 

21

101757

Jim Pedersen

25-002 Klemensker Skytteforening

192/02    191/04    383/06

 

22

115054

Erika Nielsen

23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening

193/04    189/05    382/09

 

23

92369

Sebastian Pedersen

17-003 Korsør Skytteforening

186/02    195/05    381/07

 

24

103748

Lasse B. Andersen

17-409 Nykøbing Skytteforening

191/03    190/02    381/05

 

25

80466

Simon Marquar Pedersen

18-026 Ramløse IF Skydning

190/05    190/05    380/10

 

26

101760

Lasse Skov Olesen

25-002 Klemensker Skytteforening

193/04    187/04    380/08

 

27

116768

Mikkel Drist-Jensen

18-019 Søborg SG&I

188/02    190/03    378/05

 

28

116422

Channie Faaborg

17-037 Tuse Skytteforening

190/03    188/04    378/07

 

29

119076

Philip Jacobsen

21-353 Kjøbenhavns Skytteforening

192/02    185/03    377/05

 

30

115849

Niklas L. Thomsen

25-004 Nexø Skytteforening

186/00    190/05    376/05

 

31

115661

Mads Emil Hansen

21-335 Hellerup SkydeSelskab

190/03    183/02    373/05

 

32

99542

Thobias Østergaard

17-317 Ishøj Skf.

184/00    188/02    372/02

 

33

101759

Joakim Ipsen

25-002 Klemensker Skytteforening

185/00    187/04    372/04

 

34

110700

Remy Marcher

25-002 Klemensker Skytteforening

182/02    178/01    360/03

 

35

104483

Markus Jørgensen

23-026 Nr. Alslev Skytteforening

178/00    180/02    358/02

 

36

115666

Ida Skov Nilausen

21-360 Københavns Amts Skyttelaug

179/00    176/02    355/02

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG

 

1G

61820

Natasja Emilie Buchholdt

18-011 Ølstykke Skytteforening

193/05    196/04    389/09

 

2S

83204

Julie Bruun-Jensen

17-037 Tuse Skytteforening

193/03    194/04    387/07

 

3B

81811

Betina Petersen

23-012 Tingsted Skytteforening

190/02    189/05    379/07

 

4

55168

Line P. Bertelsen

23-035 Stege Ndr. Skytteforening

189/06    188/01    377/07

 

5

104814

Kasper Pedersen

23-044 Faxe Skytteforening

188/00    187/04    375/04

 

6

96690

Hans Fabricius-Rahbek

17-037 Tuse Skytteforening

184/03    190/01    374/04

 

7

63279

Sara Brix Sivertsen

18-055 Blovstrød SG&I

183/00    188/03    371/03

 

8

90557

Cecilie Petersen

17-003 Korsør Skytteforening

183/02    187/02    370/04

 

9

92383

Rasmus Hansen

25-009 Østerlars Skytteforening

183/01    185/05    368/06

 

10

88707

Kevin F. Sørensen

17-003 Korsør Skytteforening

189/02    174/00    363/02

 

11

93433

Sebastian Nielsen

17-003 Korsør Skytteforening

179/03    180/00    359/03

 

12

55163

Louise Nøhr

23-035 Stege Ndr. Skytteforening

175/00    180/01    355/01

 

13

93567

Sara Hansen

23-004 Maribo Skytteforening

167/00    176/01    343/01

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 1

 

1G

32378

Kim Laurberg

17-373 Ballerup Skf.

195/05    196/08    391/13

 

2S

28084

Bjarne Veile

17-318 Fløng-Hedehusene Skf.

192/04    196/05    388/09

 

3B

59650

Allan Hansen

17-006 Vemmelev SG&I

192/04    194/04    386/08

 

4

71047

Søren Rask Petersen

18-003 Frederikssund IF 1864

191/04    194/03    385/07

 

5

57295

Poul Kristensen

17-037 Tuse Skytteforening

190/04    194/07    384/11

 

6

57411

Sigurd Jensen

17-037 Tuse Skytteforening

192/03    192/04    384/07

 

7

55133

Peter Hansen

23-035 Stege Ndr. Skytteforening

190/03    193/04    383/07

 

8

71084

Ole Thy Christensen

21-335 Hellerup SkydeSelskab

191/02    192/05    383/07

 

9

53091

Line N. With

23-035 Stege Ndr. Skytteforening

195/05    187/03    382/08

 

10

53381

Nicolai Henriksen

23-004 Maribo Skytteforening

187/02    192/04    379/06

 

11

56183

Martin Frederiksen

23-006 Næstved Skytteforening

190/02    188/01    378/03

 

12

54958

Carsten Klich

23-004 Maribo Skytteforening

192/03    186/01    378/04

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 2

 

1G

61108

Søren Clausen

25-011 Østermarie Skytteforening

190/02    190/00    380/02

 

2S

61534

Irene Ipsen

25-011 Østermarie Skytteforening

188/00    191/04    379/04

 

3B

55222

Jacob Nielsen

23-035 Stege Ndr. Skytteforening

189/01    189/03    378/04

 

4

56742

Peter C S Larsen

21-302 Akademisk Skytteforening

190/01    188/08    378/09

 

5

69431

Karsten Graversen

17-318 Fløng-Hedehusene Skf.

188/05    189/02    377/07

 

6

60854

Helle Østergaard Mark

17-302 Gundsølille SG&I

186/01    190/02    376/03

 

7

100258

Regin Gaarsmand

21-302 Akademisk Skytteforening

186/01    189/04    375/05

 

8

53860

Birgitte Nielsen

23-008 Ravnsborg Skytteforening

186/02    188/05    374/07

 

9

55178

Lars Nøhr

23-035 Stege Ndr. Skytteforening

188/04    186/00    374/04

 

10

55571

Birthe Holm Thomsen

23-003 Ornebjerg Skytteforening

189/03    185/01    374/04

 

11

61594

Benny Mathiesen

25-001 Rønne Skytteforening

185/00    187/02    372/02

 

12

57425

Dennis Frederiksen

17-037 Tuse Skytteforening

186/04    186/00    372/04

 

13

61070

Jack Marcher

25-009 Østerlars Skytteforening

188/00    184/01    372/01

 

14

53361

Sonny Vinther

23-004 Maribo Skytteforening

184/01    187/02    371/03

 

15

56691

Kenneth Hansen

23-003 Ornebjerg Skytteforening

185/00    184/02    369/02

 

16

56375

Jesper Gerner Malmborg

23-014 Holmegaard Skytteforening

183/02    184/03    367/05

 

17

53807

Henrik Leon Hansen

23-008 Ravnsborg Skytteforening

181/01    185/00    366/01

 

18

53137

Hanne Andersen

23-012 Tingsted Skytteforening

178/00    187/01    365/01

 

19

53431

Ib Henriksen

23-004 Maribo Skytteforening

185/01    180/01    365/02

 

20

55123

Preben Villadsen

23-035 Stege Ndr. Skytteforening

180/02    180/03    360/05

 

21

54434

Palle Henriksen

23-012 Tingsted Skytteforening

176/02    178/00    354/02

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 3

 

1G

64579

Thomas Møllegaard

18-035 Helsinge Skytte- & IF

184/03    184/02    368/05

 

2S

70611

Mads F. Christensen

21-335 Hellerup SkydeSelskab

181/01    184/02    365/03

 

3B

89907

Mads Johansen

18-111 Espergærde Skytteforening

174/00    181/01    355/01

 

4

55698

Karsten Larsen

23-003 Ornebjerg Skytteforening

176/00    177/00    353/00

 

5

115847

Søren Juul Møller

18-055 Blovstrød SG&I

170/01    173/02    343/03

 

6

67452

Per H Jensen

21-409 Tårnby Skytteforening

168/00    174/00    342/00

 

7

109937

Johny Nielsen

23-026 Nr. Alslev Skytteforening

172/00    155/00    327/00

 

8

115129

John Rene Jørgensen

23-026 Nr. Alslev Skytteforening

149/00    160/01    309/01

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V1

 

1G

57407

Susanne Frederiksen

17-037 Tuse Skytteforening

200/15    200/15    400/30

 

2S

57419

Lars Lund

17-037 Tuse Skytteforening

199/10    200/14    399/24

 

3B

58322

Kurt Petersen

17-037 Tuse Skytteforening

199/09    200/14    399/23

 

4

61211

Bente K. Rasmussen

25-005 Åkirkeby Skytteforening

199/04    200/14    399/18

 

5

62169

Steen Møller

18-003 Frederikssund IF 1864

199/10    198/08    397/18

 

6

61510

Karl Dahl

25-006 NyVest Skytteforening

199/06    198/07    397/13

 

7

62500

Ole Olsen

18-096 Frederiksborg Amts Garderfor. Skyttelaug

197/05    199/09    396/14

 

8

57255

Kurt Møller Pedersen

17-037 Tuse Skytteforening

198/10    198/12    396/22

 

9

53420

Johnny Johansson

23-004 Maribo Skytteforening

198/06    198/07    396/13

 

10

61310

Svend E. Pihl

25-006 NyVest Skytteforening

199/13    197/06    396/19

 

11

65179

Bjørn Klaus Nath Nielsen

18-035 Helsinge Skytte- & IF

200/06    196/04    396/10

 

12

54902

Hans Pil

23-001 Nykøbing F. Skytteforening

196/08    199/06    395/14

 

13

56096

Birthe Skytte

23-006 Næstved Skytteforening

197/08    198/13    395/21

 

14

54186

Tønnes Koch

23-001 Nykøbing F. Skytteforening

197/07    198/07    395/14

 

15

56001

Jan Mortensen

23-006 Næstved Skytteforening

198/10    197/06    395/16

 

16

61287

Bent Nielsen

25-005 Åkirkeby Skytteforening

200/10    195/06    395/16

 

17

63950

Jørgen Simonsen

18-025 Melby Skytteforening

196/05    198/09    394/14

 

18

57006

Kristian Ebbensgaard

17-371 Herfølge Skf.

199/09    195/05    394/14

 

19

61094

Bent Knudsen

25-009 Østerlars Skytteforening

196/07    197/06    393/13

 

20

69127

Lis Sode

17-373 Ballerup Skf.

195/06    197/08    392/14

 

21

62319

Jens Erik Nielsen

18-003 Frederikssund IF 1864

195/04    197/08    392/12

 

22

64302

Jens Bengtson

18-025 Melby Skytteforening

197/08    195/06    392/14

 

23

101056

Børge Jørgensen

23-012 Tingsted Skytteforening

197/06    195/07    392/13

 

24

53622

Erling Ahmt

23-008 Ravnsborg Skytteforening

198/04    194/04    392/08

 

25

59037

Pelle R. Pedersen

17-003 Korsør Skytteforening

195/06    196/07    391/13

 

26

59269

Ole S. Madsen

17-003 Korsør Skytteforening

195/04    196/06    391/10

 

27

67201

Kurt Nielsen

21-313 BWI Skytteafd.

193/04    197/04    390/08

 

28

54312

Bjarne Larsen

23-012 Tingsted Skytteforening

194/02    196/01    390/03

 

29

56284

Benny Christiansen

23-044 Faxe Skytteforening

195/06    195/06    390/12